piątek, 14 sierpnia 2020

POSKRAMIANIE KORONAWIRUSA !!!

   Za sprawą Szekspira „Poskromiono złośnicę”. Komedia o perypetiach dwóch sióstr Blanki i Katarzyny kończy się pomyślnie, gdyż humorzasta Katarzyna zostaje pokonana przez Petruchia, starającego się o jej rękę i pokaźny posag. 
 Twórcy portalu www.Kobieta 50 Plus” zachęcają kobiety do wzięcia udziału w konkursie „Wakacje z koronawirusem”. Byłam przekonana, że wspomniałam o tym przedsięwzięciu, w ostatnim poście, ale okazuje się, że nie. Dlatego dziś zamieszczam link  https://www.kobieta50plus.pl/pl/szansa-50-plus/konkurs-literacki-a4f, gdzie osoby zainteresowane znajdą wszelkie informacje na ten temat. Co prawda czasu zostało niewiele, bo termin mija 31 sierpnia, ale dla chcącego nic trudnego. Organizatorzy wierzą, a ja wraz z nimi, że talentem i humorem możemy przyczynić się do tego, by trudny czas jaki nastał był łatwiejszy do przeżycia. My też poskromimy bestię!!
  Nad jeziorem i nad morzem,
 każdy się opalać może. 
 Choć pływanie jest wskazane, 
 to z rozwagą, panowie, panie. 
 Bo wakacje są wszak po to,
 aby po nich iść z ochotą
 i do pracy i do szkoły.
 Wypoczęte ciało , 
 uwolniona od trosk głowa, 
 są gotowe na wyzwanie 
 i wirusa pokonanie. 
   
   Powyższy „rym częstochowski” dedykuję organizatorom i uczestnikom konkursu „Wakacje z koronawirusem” oraz wszystkim korzystającym z pięknego okresu kanikuły. Mocno wierzę, że nasza walka z COVID -19 będzie wygrana. 

54 komentarze:

 1. Klik dobry:)
  Faktycznie za późno i można nie złapać weny. Poza tym, każdy stworzony tekst, musi się uleżeć, odleżeć i przeleżeć odpowiedni czas, w którym się go szlifuje. Szkoda, bo wzięłabym udział...
  Pozdrawiam serdecznie.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja jednak proponuję zajrzeć na stronę i zapoznać się z regulaminem. Jeżeli dobrze zrozumiałam teksty nie muszą być długie, a sama wiesz że to co za długo leży nie zawsze nabiera właściwej mocy. Nagrody są bardzo ciekawe, zatem jeszcze raz zachęcam i dziękując za komentarz pozdrawiam.

   Usuń
  2. Już się zdecydowałam, ale... Niestety! Regulamin stanął na przeszkodzie! Szkoda :(

   Usuń
  3. To mnie zaskoczyłaś, aż muszę ponownie przeczytać regulamin, bo nie wiem który jego punkt stał się tą przeszkodą. Jest jednak pewna korzyść, że poznałaś portal i możesz od czasu do czasu tam zaglądać, bo myślę,że nie jest to ostatnia inicjatywa twórców strony. Pozdrawiam serdecznie.

   Usuń
 2. Witaj Iwonko :)

  Widzę, że u Ciebie dominuje nastrój wakacyjny, fajna fotka i wierszyk ;)
  Myślę, że moje opowiadanie nie byłoby zbyt ciekawe, bo ten okres pandemii zaszczepił gdzieś tam z tyłu głowy strach. Dlatego prowadzę teraz bardziej osiadły tryb życia i nie bardzo chce mi się na jakiekolwiek wycieczki. Wiem, że koronawirus istnieje i faktycznie zbiera plony, moi znajomi wrócili ostatnio z urlopu i okazało się, że niestety przywieźli ze sobą pasażera na gapę czyli wirusa korona. Staram się być rozważna i nie pchać się gdzieś bez przyczyny, ale też nie popadać w paranoje, więc jak najmniej słucham i czytam o tej pandemii by się nie nakręcać i nie wpadać w panikę, bo i tak do końca mediom nie wierzę.

  Trzymaj się ciepło i dużo zdrówka Ci życzę Iwonko, zapraszam do mnie, bo coś tam w końcu udało mi się skrobnąć ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet sobie nie wyobrażasz jak się ucieszyłam, że się odezwałaś. Chyba ściągnęłam Cię myślami, bo dwa dni temu zastanawiałam się dlaczego blog leży odłogiem. Ostrożność jest jak najbardziej wskazana, choć nie możemy dać się ani strachowi ani wirusowi. Mnie wieści też przygnębiają i nie czytuję informacji, ale szukając innych wiadomości człowiek i tak okiem zaczepi. Na Twój blog oczywiście zajrzę z przyjemnością. Tobie i bliskim również życzę zdrowia i dobrego mimo wszystko nastroju. Uściski.

   Usuń
 3. Iwonko, jak na razie wirusa udało nam się uniknąć, nawet na wakacjach, choć tak naprawdę nie badaliśmy się, wiec nie wiadomo czy nie jesteśmy nosicielami...
  Czasami, mimo ostrożności trzeba mieć po prostu szczęście lub pecha.
  Wierszyk bardzo sympatyczny, już zaglądam na portal:-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja mam dobrze, bo siedzę w domu, ale moi młodzi chodzą po ulicach, robią zakupy, więc zagrożenie zawsze istnieje. Zanim każdy się przekona czy ma szczęście czy pecha, trzeba po prostu żyć i umilać sobie czas w miarę możliwości. Uściski.

   Usuń
 4. Nasze prawdziwe wakacje dopiero przed nami, choć i tak czasem jedziemy na kilka dni - gdzie się da, aby mieć w " razie czego" jakiś wyjazd już zaliczony :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, że ten urlop, który przed Wami, będzie udany, mimo specyficznych okoliczności. Pozdrawiam serdecznie, dziękując za komentarz.

   Usuń
 5. A więc nie dajmy się wirusowi... i kto chce i może powinien wziąć udział w tym konkursie o którym piszesz...
  Serdeczności Iwonko :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Popieram, nie dajmy się wirusowi. Niechaj Tobie i najbliższym dobrze i zdrowo się dzieje. Uściski.

   Usuń
 6. Konkurs ciekawy, ale... no właśnie, mimo wakacji czas zaplanowany na kolejne pobyty w klinice raczej mi nie pozwoli, by się nim osobiście zainteresować.
  A wiersz bardzo sympatyczny :).
  Życzę Ci dużo zdrowia i letniego wypoczynku.:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oby pobyt w klinice, przyniósł dobre wieści, które pozwolą Ci odpocząć nawet wtedy, gdy lato dobiegnie końca, bo wszystkie pory roku mają swój urok. Zdrowia, zdrowia i optymizmu życzę.

   Usuń
 7. W tym roku raczej wakacji u mnie nie będzie ze względu na pandemię. Szkoda się narażać. Poza tym za rok też będzie lato.

  A jak na razie to nie narzekam.

  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Właśnie ta świadomość, że i lato i urlop będą także w kolejnych latach, powinna dać nam siłę, by przetrwać i jak najmilej spędzić czas pandemii. Jesteś tak pogodnym człowiekiem, że raczej nie narzekasz, niechaj tak pozostanie. Ukłony dla Rodziny.

   Usuń
  2. Iwono, czasem czuję się jak Kłapouchy z ,,Kubusia Puchatka". I ogólnie rzecz ujmując jestem raczej między melancholikiem i sangwinikiem z dodatkiem od czasu do czasu nuty choleryka.

   Poza tym ani morza, ani góry nam chyba nigdzie nie uciekną. Zawsze można nadrobić w pewnym stopniu te wakacje za jakiś czas.

   Pozdrawiam!

   Usuń
  3. Obyśmy w zdrowiu i dobrym nastroju dotrwali do tego "jakiegoś czasu". Uściski od choleryczki.

   Usuń
  4. Myślę, że niedługo powinno być lepiej, w końcu mowa jest o zbliżaniu się do szczepionki na koronawirusa.

   Muzycznie Opole coraz słabsze. Trzeba się nasłuchać słabych kawałków, by wśród nich coś ewentualnie znaleźć. Też umknął mi ten jubileusz. A bardzo podobają mi się piosenki w wykonaniu pani Alicji Majewskiej.

   A jakoś zdrowotnie ciągniemy wszyscy w miarę dobrze.

   Pozdrawiam!

   Usuń
  5. Kilka miesięcy temu pisałam do Ciebie na priv, ale może wiadomość wpadła do spamu, bo nie odpowiedziałeś, a sprawa jest nadal aktualna. Cieszę się, że w rodzinie wszyscy zdrowi i niechaj tak zostanie. Ja o swojej tego powiedzieć nie mogę, choć na szczęście nie ma to nic wspólnego z pandemią. Pozdrawiam.

   Usuń
  6. Nie dostałem chyba żadnej wiadomości od Ciebie, przynajmniej nie kojarzę takiego faktu.

   Z tym zdrowiem to też tak zmiennie już u mnie. Ale to pewnie w notce coś napiszę. Mam nadzieję, że u Ciebie ze zdrowiem w rodzinie się polepszy.

   Pozdrawiam!
   https://mozaikarzeczywistosci.blogspot.com

   Usuń
  7. To chyba jakaś poważna sprawa z Twoim synem się stałą, że tyle czasu dochodzi do siebie po przekonaniu się jacy niektórzy ludzie są. Mam nadzieję, że wszystko wróci do normy niedługo.

   Dzięki wielkie, jeszcze co najmniej kilka dalszych wycieczek na rowerze na mnie czeka w tym roku.

   Pozdrawiam!

   Usuń
  8. W sumie racja. Jakby ciągle było ciekawie w życiu, to w końcu by było nudno.

   Pozdrawiam!

   Usuń
 8. Ja też w to wierzę, choć gdy patrzę, jak ludzie podchodzą do pandemii, to groza mnie bierze, że to draństwo rozprzestrzeniać się będzie, a wszystko za sprawą niedowiarków....
  Uściski zostawiam, Iwonko. Dużo zdrowia dla Ciebie! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak powiada przysłowie "głupich nie sieją, sami się rodzą" i niestety nic nie poradzimy na to, że ludzie są nieodpowiedzialni. Nawet jeżeli ktoś nie wierzy w istnienie wirusa i pandemii, to powinien przestrzegać zaleceń, bo to nie wymaga ani pieniędzy ani wysiłku, a daje korzyści. Żyjemy spokojnie my i ci obok nas. Pozostawaj w zdrowiu. Uściski.

   Usuń
 9. Staram się nie zastanawiać co dalej z nami będzie bo nie mam dobrych przemyśleń. Trzeba się cieszyć z tego co jest

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kiedyś się powiadało, że myślenie ma przyszłość. Żebyśmy my ją mieli,to czasami pomyślmy nie tylko o sobie, ale i o innych. Cieszę się tym, co mam. Dziękując za komentarz i odwiedziny,pozdrawiam serdecznie, życząc zdrowia.

   Usuń
 10. Jestem pogodnym człekiem, ale w koronawirusie nie widzę nic zabawnego...;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli post odebrałaś jako "coś zabawnego", to znaczy, że się nie spisałam. Organizatorzy konkursu pragnęli by ludzie przygnębieni pandemią, opisali swoje wakacje w tym trudnym czasie. Wojna też nie jest niczym dobrym, a mimo tego powstawały w tym czasie "zakazane piosenki" mające na celu podniesienie na duchu. Uszanowanie dla pogodnego człeka.

   Usuń
 11. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 12. Nic mmie tak Iwonko nie denerwuje w tym roku jak haslo w ktorym wyraz wirus..
  Odnosze wrażenie, że kazdy i na swoj sposob wykorzystoje czas pandemii

  O fuck
  A nie mozna by tak bez strachu
  Iść ścieżka do lasu
  Romansować z echem
  I prześcigać się ze stresem
  W szczęśliwości

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bliska mi osoba zachęcała mnie do wzięcia udziału w konkursie. Ponieważ pandemia nie wpływa na mnie urlopowo, to wiedziałam, że tego nie uczynię. Postanowiłam jednak zamieścić informację o takim pomyśle twórców portalu Kobieta 50Plus, bo każdy inaczej radzi sobie z zaistniałą sytuacją. Rzeczywiście w tym nietypowym okresie ludzie różnie się zachowują. Szkoda, że swojego wierszyka nie wysłałaś na adres podany w linku, mnie bardzo przypadł do gustu. Gratuluję i pozdrawiam.

   Usuń
 13. Nad morzem byłam w sumie ponad miesiąc.
  jak zawsze była moc, a to, o czym się mówi,
  to ja o tym nie mówię. :))))

  Dobrego, pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlaczego zdolne niewiast swoje teksty zamieszczacie u mnie, a nie wysyłacie na adres konkursu? Ja choć bym chciała nie nagradzam książkami. Również pozdrawiam i dziękuję za komentarz.

   Usuń
 14. Ja spodziewam się, że ten wirus zniknie tak nagle, jak nagle się pojawił, gdy większość z nas się z nim zetknie. Bo tak naprawdę nie wiemy jak długo jest on z nami i kto z nas miał z nim kontakt. Nie wiemy nawet czy sami nie przeszliśmy go bezobjawowo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety to prawda. Dlatego dziwi mnie niefrasobliwość niektórych ludzi, rezygnujących z noszenia rękawiczek i maseczek i nieprzestrzegających podstawowych zaleceń. Przecież mogą mieć wirusa i zakażenie przechodzić bezobjawowo, ale być groźnym dla członków własnej rodziny, sąsiada czy kolegi z pracy. Życzę abyś pozostawała w zdrowiu i żeby Twoje nadzieje na szybkie jego zniknięcie się ziściły. Ukłony.

   Usuń
 15. Witaj Iwonko
  Ja dopiero przed urlopem
  Pozdrawiam końcówką sierpnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Miło mi, że wpadłaś z wizytą i życząc udanego urlopu, pozdrawiam.

   Usuń
 16. Otwierasz czasami pocztę

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przed anonimami nigdy! Dziękuję jednak za odwiedziny i pozdrawiam.

   Usuń
 17. Znika wirus i co dalej ......kolejne problemy ....jakie. Bo przecież zawsze są jakieś ....wojny......to już lepiej znany wróg czyli koronawirus. Ale nie ma co jesień może być piękna.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdyby ten koronawirus był taki znany, to już byśmy sobie z nim poradzili. Trzymajmy się zatem nadziei, że jesień będzie piękna. Pozdrawiam.

   Usuń
 18. Thank you for sharing this wonderful post keep your awesome work
  I have many hobbies. I love to travel and read. But my favorite hobby is cooking. Let me tell you why! First, I'll tell you a little bit about why I started cooking. Secondly, I'll give you some information about what I like to cook. Third, I will say how I use the Fooddy for cooking.

  When I started cooking, I was 10 years old. My mom wants me to be a chef. She has always believed that girls have to make different types of food, because one day they will get married. In my country, it is normal for girls not to cook. I feel lucky because I can cook many dishes. Now that I cook some of the dishes my children and husband love, I become happy and proud of my mother and myself. fooddy blog Please share if you love me.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Sorry, I do not know English. Thank you very much for the post. Best regards.

   Usuń
 19. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 20. Jakoś nie wierzę, aby świat szybko pokonał koronowrusa. Aż taką optymistką nie jestem.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj dawno niewidziana!Powoli przyzwyczajam się do myśli, że to potrwa, choć jak proszę dzieci o najmniejsze zakupy, to zapominam, że teraz konieczne są maseczki. Pomimo wszystko, życzę by optymizm Cię nie opuszczał. Uściski.

   Usuń
 21. Dziś właśnie toczyłyśmy dyskusję u fryzjera, jak to z "tym" jest. Hmmm...coraz więcej watpliwości, nieścisłości, sprzecznych informacji, błędów i etc. I bądź tu Człeku mądry...
  Pozdrawiam serdecznie, Pola :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bez względu na to, jak to z "tym" jest, bądźmy przezorni, bo Ci zawsze są ubezpieczeni, a więc mądrzy. Dziękuję za wizytę i komentarz. Pozdrawiam.

   Usuń
 22. dziękuję za link do portalu, lecę poczytać :D udanego tygodnia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj, miło mi, że zajrzałaś. Mam nadzieję, że lektura przypadnie do gustu. Tego życzę i serdecznie pozdrawiam, dziękując za odwiedziny i komentarz.

   Usuń
 23. Co prawda już dawno po konkursie, ale chciałam tylko pochwalić Twoje strofy. Iwonko, skromna jesteś, co się ceni, ale to absolutnie nie są rymy częstochowskie.
  Naprawdę przyjemny, ładny wiersz.
  Pozdrawiam i faktycznie - oby udało się poskromić złośnika.

  OdpowiedzUsuń
 24. A konkurs tylko dla pań 50 plus? Temat całkiem lekki (może tak mówić o dręczącym nas covidzie?), może znalazłabym czas coś stworzyć :D. Wszyscy mamy wirusa dosyć ale daje humorystyczne pole do popisu :)

  OdpowiedzUsuń
 25. spóźniłam się o miesiąc:)) Nie biorę udziału w konkursach. Ale podziwiam odważnych, przedsiębiorczych.
  Poza tym uważam, że miesiąc zweryfikował myślenie o covid19. Już nie jest śmiesznie i zabawowo. Niestety.

  OdpowiedzUsuń