czwartek, 10 marca 2016

ATLECI, CASANOVY, POECI

   Jak pisze portal Polka.pl „ „International Men's Day” był po raz pierwszy obchodzony w 1999 roku na wyspach Trinidad i Tobago. Zapewne dlatego, że jest to święto dość młode, obchodzone jest na całym świecie w różnych dniach. W Trynidad i Tobago, podobnie jak w Indiach, po raz pierwszy obchodzono je 19 listopada, na Malcie 7 lutego, w Rosji i na Ukrainie 23 lutego, w Brazylii 15 lipca, w Norwegii 7 października, w Kanadzie 25 listopada. W Wielkiej Brytanii i Irlandii „International Men's Day” czyli Dzień Chłopaka obchodzony jest 5 kwietnia. Inne źródła podają, że z kolei oficjalnie ustanowionym Światowym Dniem Mężczyzn jest 3 listopada.
W Polsce nieformalne święto świeckie Dzień Mężczyzn obchodzone jest 10 marca i pokrywa się z  kościelnym świętem "40 męczenników".

                     Z okazji DNIA MĘŻCZYZNY  wszystkim Panom życzę, by w ich życiu były tylko                                                                                                                                                                                                                                                      takie "Laski"


a nie takieOto kilka przysłów dla Was panowie:

U ZŁEGO MĘŻA,  KOBIETA ZAWSZE GŁUPIA I BRZYDKA(rosyjskie)
JEDEN MĘŻCZYZNA WART JEST TYLE, CO SIEDEM KOBIET(tureckie)
MĘŻCZYZNA PRZEBYWA OCEANY, ALE ZAWSZE Z TOWARZYSZAMI, KOBIETA NAJWYŻEJ BRÓD ALE SAMOTNIE(wietnamskie)
BRZUCH MĘŻCZYZNY I BRZUCH KOBIETY – TO DWIE RÓŻNE RZECZY. MĘŻCZYZNA LUBI, ŻEBY OBA BYŁY PEŁNE (afrykańskie)
KTOŚ RADZIŁ SALOMONOWI, ABY NAŁOŻYŁ KARĘ NA NIEŻENIĄCYCH SIĘ. SALOMON ODRZEKŁ:”CIĘŻKIE, TO BRZEMIĘ DLA CZŁOWIEKA – ŻONA”.(greckie)
KOBIETA UJAWNIA SWÓJ WIEK PRZED ŚNIADANIEM, MĘŻCZYZNA ZAŚ – PO KOLACJI(angielskie)
WIELU WYNOSIŁOBY SWOJE ŻONY POD NIEBIOSA, GDYBY BYLI PEWNI, ŻE ONE TAM POZOSTANĄ.(francuskie)
ŁATWIEJ POWSTRZYMASZ DESZCZ, NIŻ KOBIETĘ, KTÓRA PRAGNIE MĘŻCZYZNY.(gruzińskie)
WYCHOWANIE ŻONY WINNO SIĘ ZACZYNAĆ OD CHWILI, GDY WŁOŻY SUKNIĘ ŚLUBNĄ. (koreańkie)
DLA KOBIETY PIĘKNO STANOWIĄ DZIECI, DLA MĘŻCZYZNY -SIŁA.(mongolskie)
   
   Przedstawicielom obu płci polecam także książkę Szymona Twardocha i Przemysława Bociąga „Sztuka życia dla mężczyzn czyli bezużyteczny podręcznik życia towarzyskiego...”, „Świat książki”, Warszawa 2013. Jak napisano na tylnej stronie obwoluty „z tej książki dowiesz się, jak być mężczyzną z klasą, którym- i z którym- chce się być.”
   Ja tę książkę kupiłam z myślą o moim synu, który z powodu braku męskiego wzorca i autorytetu w rodzinie, nie mógł we właściwym czasie dowiedzieć się o sprawach dotyczących mężczyzny, o których dorosły facet wiedzieć powinien. Zapomniałam tylko o jednym, mój syn dyslektyk nie lubi czytać, więc po poradnik ten nie sięgnie. Może jednak zrobią to inni, gdyby przez przypadek trafili na mojego bloga, a proponowana lektura, go zaintrygowała. Wojciech Szarski na skrzydełku obwoluty napisał słowa, które mnie kobiecie, bardzo przypadły do gustu „Sztuka życia dla mężczyzn” zachęca nas do dbania o siebie, do tego żeby pozwolić sobie na odrobinę narcyzmu. Bo mężczyzna, który potrafi kochać siebie, będzie potrafił kochać innych.”
   Przyznam się szczerze, że dla mnie humor czy śladowe ilości kpin, które ponoć się w tej książce znajdują, jak twierdzą autorzy i recenzenci, nie współgrały z moim poczuciem humoru. Po przeczytaniu 78 stron, poirytowana maksymalnie, odłożyłam książkę na półkę. Teraz pokrywa się kurzem tak jak ja, bo nie ma w moim życiu atlety, poety ani Casanovy. Gdybym miała wybierać między nimi trzema, to byłby to poeta. A wy drogie panie, którego wolicie?

3 komentarze:

 1. Żadnego z tych trzech. Rozsądnego, stąpającego po ziemi i odpowiedzialnego wolę.
  A motto ze skrzydełka ksiązki to nie tylko dla mężczyzn powinno być wskazówką. Człowiek, który nie kocha siebie, nie umie kochać innych. Ale, oczywiście, nie mylić z narcyzmem.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rozsądnego, mocno stąpającego po ziemi i odpowiedzialnego, każda z nas by chciała,a mają nieliczne-niestety. Moje końcowe pytanie powinno brzmieć nie,którego wolicie ale jakiego i Ty swoim komentarzem mi to uświadomiłaś. Wyszło bowiem na to, że są tylko takie typy mężczyzn jakich wskazuje tytuł posta. Rozumiem, że masz takiego mężczyznę jakiego pragniesz, życzę Wam długiego, szczęśliwego, wspólnego życia.

   Usuń
  2. ;-)) Napisałam tylko jakiego wolę ;-))

   Usuń