piątek, 10 marca 2023

O FACETACH

 

   

Zamiast kwiatka

  Przez wiele lat marzec kojarzył mi się tylko z 8 marca. 
 Dzisiaj 10 marca, obchodzimy w Polsce Dzień Mężczyzny. Kilka razy pisałam już na temat święta mężczyzn, ale było to jakiś czas temu. Po napisaniu postu, natrafiłam na ciekawy tekst z 2021 zamieszczony na blogu Urocznicy.https://urocznica.pl/cytaty-o-mezczyznach-na-wesolo-i-na-serio/. 

  W moim poście chciałam zawrzeć wypowiedzi kobiet na temat mężczyzn, ale musiały to być stwierdzenia, z którymi sama się zgadzam. Sprawa okazała się nie taka łatwa jak mi się wydawało.  Mam jednak nadzieję, że wybrane "złote myśli" przypadną czytającym do gustu i wywołają uśmiech na ich twarzach.

Jaki zatem jest(lub być powinien) mężczyzna?Bo prawdziwym mężczyzną jest ten, kto kocha kobietę bez względu na wszystko. Nie zważa na to czy ma makijaż, jeden kilogram więcej czy mniej, jest w dresie czy seksownej sukience. Prawdziwy mężczyzna to taki, który kocha bezwarunkowo.


Elegancki mężczyzna wyróżnia się tym, że niczym się nie wyróżnia.Monogamia to kropka dla kobiety i znak zapytania dla mężczyzny(Ewa Radomska)Mężczyzna miał poglądy-kobieta nadal tylko widzimisię, odpowiednikiem jego silnej woli był jej babski upór, a jego przezorności – jej wychowanie, a w sytuacjach, w których mężczyznę zwano taktykiem, kobieta pozostawała intrygantką(Wisława Szymborska)
Jeśli wciąż nie spotkałaś mężczyzny u boku którego chciałabyś się zestarzeć, nie przejmuj się. Bez mężczyzny też się zestarzejesz, może tylko później.(Maria Czubaszek)


Mężczyźni są co najmniej nielogiczni. Twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same, a mimo to ciągle je zmieniają (Sidonie-Gabrielle Colette)

Przy słabych mężczyznach kobieta staje się silna, przy silniejszych szczęśliwa.


Po tym można poznać, że mężczyzna się starzeje, że jest coraz bardziej wybredny, jeśli chodzi o wino i coraz mniej jeśli chodzi o kobiety.


Mężczyzna bez kobiety jest jak parowóz bez pary.


Mężczyźni budują domy, ale to kobiety je tworzą.


W moim życiu jest wielu mężczyzn...jem Grześka i Pawełka, piję Kubusia, śpię z Jaśkiem, a w kuchni spotykam Ludwika.
 


     Pomimo, że sama nie miałam szczęścia w życiu do mężczyzn, bo inne wybierali na żonę, to jednak słabość do nich pozostała mi do dzisiaj. Z sieci znam kilku takich, którzy swoimi postami na własnych blogach i komentarzami u mnie, przyprawiają mnie o mocne bicie serca i uśmiech na ustach. Im oraz całej "brzydszej płci" życzę spełnienia marzeń.


Dla przejrzystości tekstu przy cytatach pominięto cudzysłów. Materiał ilustracyjny zaczerpnięto z Google.41 komentarzy:

 1. "Mężczyźni są co najmniej nielogiczni. Twierdzą, że wszystkie kobiety są takie same, a mimo to ciągle je zmieniają" Uważam, że to akurat bardzo logiczne. Kiedy je zmienią, każda będzie inna. Tylko czy jeszcze będzie się im podobać?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wszystkie te zmieniane kobiety, różnią się od siebie tym, że każda jest młodsza od poprzedniczki. Witam na blogu i dziękuję za komentarz. Pozdrawiam.

   Usuń
 2. Nie wiem, czy przytoczone cytaty spodobają się panom, ale niektóre są naprawdę zabawne :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kwintesencja męskości zebrana w jednym poście...;o) Chociaż mam niewielkie doświadczenie z Mężczyznami...;o)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie zgadzam się. Trzeba mieć spore doświadczenie, by tak doskonale zadowolić Męża, Syna, Księciunia i Tygryska. Tobie się to doskonale udaje. Uściski dla Ciebie i Twoich Panów.

   Usuń
  2. Mówisz, że to doświadczenie ?? Że Ich zadowalam ?? To chyba nie tak...;o)

   Usuń
  3. Doświadczenie i znajomość danej osoby pozwala na harmonię, ale nieodzowna jest także miłość. Buziaki.

   Usuń
 4. Nie wiedziałam, że obchodzimy. Mój mężczyzna jest z pewnością nietypowy. Nie chciałby Danielsa, ale spaceru, choroby znosi bardzo dzielnie (miał trzy chemie) i będąc eleganckim wyróżnia się z tłumu :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gratuluję tak dzielnego Mężczyzny i życzę Wam obojgu, wielu wspaniałych lat. Pozdrawiam.

   Usuń
 5. Wiele się zgadza, zwłaszcza to o wyborach kobiet i chorowaniu.
  Ja dodam jeszcze mój ulubiony: nie śmiej się z wyborów swojej żony, jesteś jednym z nich!
  jotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za powiększenie zbioru cytatów, cieszę się, że te znalezione przeze mnie się podobały. Pozdrawiam.

   Usuń
 6. O facetach mam tylko jedno zdanie - to zupełnie inny gatunek biologiczny niż kobiety i nie bardzo rozumiem dlaczego nas i ich traktują jak ten sam gatunek.
  Serdeczności posyłam;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ńie wiem dlaczego część komentarzy się nie zapisała, w tym Twój. Z biologii zawsze byłam słaba, dlatego zauważam tylko oczywiste różnice.

   Usuń
 7. Jak zwykle u Ciebie interesująco i dowcipnie. To prawda, że 37 stopni to już facet umierający, kładzie się do łóżka i wymaga obsługi.
  Zasyłam serdeczności

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dlatego ja w domu nie mam termometru. Dziękuję za pochwałę i serdecznie pozdrawiam.

   Usuń
 8. Iwonko wprowadziłaś mnie w bardzo dobrym nastroj. Dziękuję serdecznie.
  Dzień 10 marca był także Dniem Całowania w Czoło.... więc pozwoliłam sobie swoich mezczyzn osobiście albo przy pomocy internetu pocałować w czólka :-))
  Stokrotka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wcześniej wpisany komentarz się nie wyświetlił, choć nie wiem dlaczego. Na następne lata zapamiętam to całowanie w czoło. Pozdrawiam.

   Usuń
 9. Odpowiedzi
  1. Cała przyjemność po mojej stronie. Zapraszam częściej i przesyłam pozdrowienia.

   Usuń
 10. Samozwaniec Magdalena

  Mężczyźni powinni kobietom jak najczęściej mówić komplementy. Kosztuje o wiele mniej niż kwiaty a sprawiają im tę samą przyjemność.

  Po­całunek wy­myśli­li mężczyźni aby ko­biecie na­reszcie us­ta zamknąć.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za przytoczone myśli Magdaleny Samozwaniec. Mnie one uszły uwadze, ale potwierdza się, że uczymy się całe życie. Uściski.

   Usuń
 11. Witaj, Iwono.

  Memy zabawne, a najbardziej trafił do mnie chyba ten o osiągnięciach;)
  Fajnie, że możemy się od czasu do czasu pośmiać się z mężczyzn.
  Dołączam do życzeń Autorki - spełnienia marzeń, Panowie:)

  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Blogger coś nawalił, bo znalazłaś się w gronie osób, którym moja odpowiedź się nie zapisała. Mężczyźni nas doceniają raz w roku - 8 marca, to my raz możemy pośmiać się, bo doceniamy ich w pozostałe dni roku. Uściski.

   Usuń
 12. Dziękuję, aczkolwiek nigdy nie traktowałem tego święta (podobnie jak Walentynek) poważnie, a czytając te poszczególne opisy mężczyzny, zastanawiam się nawet, czy nim jestem :-) :-) :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie pamiętam, co napisałam w dniu gdy odpowiadałam na Twój komentarz. Nie wiem czemu nie został zapisany. Nie chodzi o to, czy jakieś święto traktujemy poważnie czy nie, ale o to by znajdować okazję do radości i uśmiechu. Zawsze u mężczyzny ceniłam bardziej intelekt niż urodę i sprawność, więc wg. moich kryteriów jesteś 100 procentowym mężczyzną.

   Usuń
 13. Kochana Iwonko,
  o kobietach się mówi, że to "puch marny". Ale z tego puchu marnego kobiety szyją cieplutkie kołderki pod które owi herosi wślizgują się bardzo ochoczo! Jak już legalna kołderka zda im się "letko" przepocona to szukają okazji aby odświeżyć się gdzie indziej. Nieraz taki "wierny" mąż tak naprawdę tych kołderek zaliczył w pożyciu małżeńskim całkiem sporo, ale najważniejsza sprawa to DYSKRECJA.!
  Znasz moją fraszkę - Mąż źle ułożony to mąż w łóżku innej żony! Ale co tam! Kochajmy się!
  Wydaje mi się, że mężczyźni jak nie są pod kołderką to są na wojnie! Jak widzę te historyczne filmy gdzie idą całe szwadrony młodego chłopa na śmierć to słabo mi się robi. To już może lepiej pod tymi kołderkami ich trzymać za wszelką cenę - może świat wtedy byłby spokojniejszy!
  A czego im życzyć w Dniu Mężczyzny?
  Żeby byli mężczyznami...
  Serdeczności
  Ewa z Bajkowa

  OdpowiedzUsuń
 14. Iwonko, mój komentarz chyba poszedł do spamu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szukając na poczcie w zakładce "spam" Twojego komentarza, którego nie znalazłam, natrafiłam na odpowiedzi innych blogerek na swoje komentarze u nich zamieszczane. Jeżeli możesz zamieść komentarz jeszcze raz, może tym razem się wpisze. Bardzo jestem go ciekawa.

   Usuń
  2. Frau Be skomentował(a) post "O FACETACH"
   11 mar 2023
   Cóż, dla mnie słowo "męzczyzna" oznacza zawsze jedno: Blondyn Mojego Życia.

   Usuń
 15. A przecież mówi się, że faceci wybierają te kobiety które ich wybrały. Dlaczego więc to się nie sprawdza?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie znam odpowiedzi na pytanie. Wiem jednak, że Twoja żona wybrała doskonale. Uściski dla Was obojga

   Usuń
 16. Podoba mi się wypowiedż Marii Czubaszek. Ale pomimo wszystkich męskich niedoskonałości świat nie mogłby bez nich istnieć i tego się Iwonko trzymajmy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jeżeli tylko takie trzymanie mi pozostało, to trudno. Niech tak będzie. Uściski.

   Usuń
 17. Jakoś nie potrafię zaakceptować tego Dnia Mężczyzny choć Panów bardzo cenię i poważam. Dzień Kobiet ma swoje uzasadnienie historyczne a Dzień Mężczyzny ustanowiono ponoć z okazji zwycięstwa w meczu piłki nożnej kiedyś tam. Ale niech tam, niech się Panom dobrze wiedzie:))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Gdy Panom się dobrze wiedzie, to i my mamy szansę z tego skorzystać. Uściski.

   Usuń
 18. musisz być bardzo nieszczęśliwą osobą.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jak Twoim zdaniem wygląda szczęśliwa osoba? Witam na blogu, chociaż po komentarzu wnioskuję, że nie będziesz zaglądał do nieszczęśliwej osoby.

   Usuń
 19. Przeczytałam jak zawsze z zainteresowaniem, Do święta jednak nie przywiązuję znaczenia
  Czemu na Twojej stronie profilowej nie ma adresu Twoich stron?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie ważne czy przywiązuje się znaczenie do jakiegoś święta, czy traktuje się je z przymrużeniem oka. Każdy powód by się uśmiechnąć jest ważny. Uczciwie mówiąc, nie mam pojęcia dlaczego na moim profilu nie ma żadnych informacji. Uściski.

   Usuń